Online Business:Earn Free Bitcoin-Mining-Currency Exchange-Buy - آرشیو 1398/10

موضوعات
Category

کدهای اختصاصی
Code

کدهای اختصاصی
Site Statistics

» بازديد امروز : 664337
» بازديد ديروز : 22986
» افراد آنلاين : 1
» بازديد ماه : 687409
» بازديد سال : 664336
» بازديد کل : 792206
» اعضا : 0
» مطالب : 224

1


تاریخ انتشار پست : 1398/10/26 بازدید : 1

111111111111111

دسته : ,
برچست ها :

طراحی داخلی


تاریخ انتشار پست : 1398/10/26 بازدید : 86

دکوراسیون داخلی هماهنگ نمودن رنگ‌ها و اشیاء موجود در یک فضا به صورت کاملا هنرمندانه می‌باشد که این امر مستلزم در اختیار گرفتن دانش و مهارت‌های مختلف است.

مواجهه با انواع دکوراسیون داخلی سبب بروز احساسات مختلف در انسان می‌شود. احساسات با توجه به نوع طراحی داخلی فضا می‌توانند بسیار متفاوت باشد. همانطور که می‌دانیم فضای اطراف بر زندگی ما بسیار تاثیر‌گذار است. بنابراین نحوه دیزاین دکوراسیون داخلی نیز بسیار حائز اهمیت می‌باشد.

در حالت کلی طراحی داخلی در ایجاد خانه‌های آرامش‌بخش از طریق دیزاین دکوراسیون منزل و محل کارهای بسیار منعطف و دل‌انگیز کاربرد دارند. این تنها بخشی از کاربردهای گسترده دکوراسیون می‌باشد. همانطور که می‌دانیم یک فضا باید بتواند تمام نیازهای کاربران را فراهم نماید و فراهم نمودن چنین شرایطی بستگی به نوع دکوراسیون فضا دارد. در حالت کلی نحوه نورپردازی فضا، چیدمان صحیح مبلمان و استفاده صحیح از رنگ‌ها بر طبق اصول زیباشناسی در شکل‌گیری یک دکوراسیون داخلی بسیار کارآمد و در عین حال زیبا، کمک شایانی می‌کند. در حالت کلی می‌توان گفت طراحی داخلی نوعی بازسازی و نوسازی محسوب می‌شود زیرا تمامی چیدمان ها بر طبق اصول اساسی و کاملا زیباشناسانه مورد استفاده قرار می‌گیرند و وسایل و اجزاء اضافه حذف خواهند شد.

بهتر است هنگام طراحی دکوراسیون داخلی از افراد حرفه ای کمک بگیرید، برخی از افراد در این زمینه مرتکب اشتباه شده و از افراد آماتور استفاده می کنند. استفاده از افراد کاربلد و حرفه ای بازده مناسبی خواهد داشت و از این رو تیم کارشناسی کیلا جهت انجام مشاوره و اجرای هرگونه دکوراسیون آماده خدمت رسانی بشما خواهد بود.

دسته : ,
برچست ها :

خرید خانه در کانادا


تاریخ انتشار پست : 1398/10/25 بازدید : 92

کانادا جمعیت مهاجرتی خود را از مجموع ۱۹۵ کشور دریافت می‌کند که از مهم‌ترین آنان می‌توان به مهاجرانی از کشور ایران اشاره کرد. بسیاری از افراد هستند که دوست دارند به کشور های مختلف سفر کنند و برای تحصیل و زندگی در آن جا ساکن شوند. تنها چیزی که با وجود شرایط دیگر حتی مانع فکر کردن این افراد به رفتن میشود بحث هزینه های زندگی و هزینه مسکن است. در حالی که با پیگیری دقیق هزینهها و مخارج و آگاهی از آن ها شاید بهتر بتوان تصمیم نهایی را گرفت. در این گفتار سعی می کنیم تا اطلاعاتی دربارهی  مسکن در کانادا و نحوه خرید ملک در کانادا ، دلایل خرید ملک در کانادا  ، اجاره خانه در کانادا و  مزایای خرید ملک در کانادا و … در اختیارتان قرار دهیم. 

اجاره یا خرید مسکن در کانادا

بحث همیشگی اجاره کردن خانه در کانادا یا خریدن ملک در کانادا از دغدغه های اصلی مهاجرانی است که قصد مهاجرت به کانادا را دارند است. از نگاه بسیاری خرید مسکن در کانادا سرمایه گذاری مطمئنی محسوب میشود. در بازار مسکن کانادا قیمتها و نرخ بهره همچنان در مقایسه با دیگر کشورها پایین است و از سوی دیگر هزینه ی خرید خانه در کانادا نزدیک به اجاره خانه در کانادا است. نباید فراموش کنیم میزان بازگشت سرمایه در بازار مسکن به مراتب بیشتر از بازار بورس است و از نگاه بسیاری خرید مسکن سرمایه گذاری مطمئنی محسوب می شود. و از طرفی اگر ملک را اجاره کنید، مالیات پرداخت نمی کنید. مالیات بر املاک توسط صاحبان املاک در کانادا پرداخت می شود و می توانید با سرمایه ی خود در پروژه های دیگر شرکت کنید و یا  هزینه ماهانه خود را کاهش دهید.

میزان هزینه های اجاره یا خرید مسکن در کانادا:

هزینه های اجاره خانه در ونکوور یا اجاره مسکن در تورنتو و یا قیمت آپارتمان در استان های مختلف کانادا متفاوت می باشد که در مرکز شهر و یا حومه بسته به نوع ساختمان و تعداد اتاقها متغیر است. به طور کلی قیمت هر متر آپارتمان در مرکز شهرحدودا ۴،۵۰۰۰۰ دلار میباشد که میتوانید با توجه به این قیمت حدود اجارههای خانه در کانادا را نیز بدست آورد. 

به صورت میانگین اگر بخواهید یک خانه ی مبله در یک آپارتمان درکانادا اجاره کنید حدودا 1200 دلار در ماه و یک خانه ی 2 خوابه ی کامل و خوب در یک آپارتمان 1600 دلار در ماه و یک خانه ی 3 خوابه در آپارتمان 1800 دلار در ماه می باشد. همچنین اگر بخواهید یک خانهی ویلایی در کانادا اجاره کنید اجارهی آن بیش از 2000 دلار در ماه است. 

بسیاری  از ما زندگی‌ در خانه اجاره‌ی را تجربه کردیم، مشکلاتی مثل نظارت صاحب خانه، عدم آزادی تمام در خانه، و بسیاری موارد آزار دهنده دیگر وجود دارند که افراد تمایلی به اجاره نشینی ندارند. به عنوان مثال: بیشتر خانه‌های اجاره‌ی کیفیت استانداردی ندارند. 

اگر شما فکر می‌کنید فقط یه دوره کوتاه مثلا یک یا دوساله در یک شهر هستید و از خرید خانه در کانادا صرف نظر کنید باید گفت  می‌توان با خرید یک مسکن در کانادا با قابلیت اجاره دادن خوب، یک سرمایه گذاری باصرفه حتی در کوتاه مدت انجام داد.

انواع مسکن در کانادا

متداولترین نوع خانه های کانادا، خانه های مستقل یا خانه های دوپلکس (Duplex) است. شما همچنین می توانید نسبت به خرید آپارتمان در کانادا (condo)  اقدام نمایید که این موضوع پیش شرطی دارد، خرید کاندو ها از افراد خاص و 3 الی 4 سال زودتر از زمان تحویل سبب می شود تا چیزی حدود 20 درصد از هزینه ها کاسته شود. اما این نکته را باید گفت که تمامی هزینه پیش خرید را باید به طور یک جا و در همان روز پرداخت کنید. اما این نحوه خرید کاندو سبب می شود تا بین 5 تا 30 درصد کمتر هزینه شودو نوع دیگر مسکن در کانادا خانه های به هم چسبیده(town house) است.

البته ممکن است قیمت یک کاندو از قیمت یک خانه در کانادا گرانتر باشد. در کانادا اکثر آپارتمانها معمولا برای اجاره مورد استفاده قرار میگیرد.

مزیت خرید مسکن در کانادا:

بهره مندی از شرایط بازار مسکن در کانادا: خرید هر خانهای‌‌ در طولانی مدت سود آور است، ولی‌ اگر شما خانه خود را در شرایط رکود بازار مسکن بخرید، سود شما حتى در کوتاه مدت هم تضمین شده است و در طولانی مدت سود بسیار بالاتری نصیبتان خواهد شد..

خرید خانه در کانادا مزایایی دارد، خرید مسکن در کانادا  علاوه بر اینکه یک سرمایه گذاری است، بطور همزمان امکان پس انداز برای شما و خانواده تان را فراهم می نماید.

در آغاز سال ۲۰۱۰ ، میانگین قیمت هر خانه در مونترال در حدود ۲۵۹.۰۰۰ دلار و میانگین قیمت خانه در سطح ملی کانادا در حدود ۳۲۹.۰۰۰۰ دلار بوده است. در سال های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴، قیمت خانه در ونکوور و تورنتو افزایش یافت. در ادامه متوسط قیمت خانه در تورنتو در سپتامبر سال ۲۰۱۸، در مقایسه با قیمت خانه در همین ماه در سال ۲۰۱۷، با ۲ درصد کاهش همراه بوده است.  متوسط قیمت خانه در ونکوور، در سپتامبر سال ۲۰۱۸ در مقایسه با قیمت خانه در همین ماه در سال ۲۰۱۷، ۲٫۲ درصد، افزایش یافته است. باید گفت تغییرات قیمت مسکن بستگی به روند بازار دارد.

نرخ سود بانکی‌: کم بودن نرخ سود بانکی‌ یعنی‌ کم بودن سودی که شما به بانک می‌‌پردازید و پول بیشتری در جیبتان خواهد ماند. خیلی‌ زمان دوری نبود که نرخ سود حدود ۵ تا ۶ در صد بود، و این کم بودن به این معنی‌ نیست که تا همیشه نرخ‌ها کم خواهد بود. دراین روزها نرخ سود بانکى رو به افزایش است ولى همچنان این نرخ ها کم محسوب مى شوند.

سرمایه گذاری:  اقدام به خرید خانه سرمایه گذاری برای داشتن یک خانه در میانسالی و بهره مندی بعد روانی و آرامش در زندگی است تا وقتی‌ شما مستأجر هستید، شما وام مسکن صاحب خانه خود را می‌پردازید وسرمایه ی شما به شما برنخواهد گشت و همواره از نظر روانی تحت فشار خواهید بود.

توجه داشته باشید که با هر بودجه ای‌‌ می‌توان اقدام به خرید خانه کرد و با پیدا کردن خانه مناسب و با قیمت مناسب سود را هم مى توان تضمین کرد.

اخذ اقامت موقت با خرید ملک در کانادا:

خرید ملک در کانادا به مانند دیگر کشورها یکی از متداولترین روش های اخذ اقامت موقت در این کشور خواهد بود. البته بسته به نوع خانه، متراژ و منطقه مورد نظر جهت خرید قیمت خرید ملک در کانادا متفاوت می باشد. مردم کانادا تمایل به زندگی در خانه های ویلایی و مستقل دوبلکس دارند. و آپارتمان ها در کانادا بیشتر برای اجاره می باشد. با توجه به اینکه خرید ملک در کانادا منجر به اخذ اقامت موقت این کشور خواهد شد میتواند یک فرصت ایجاد کند که افراد متقاضی خرید ملک در کانادا به واسطه این روش وارد این کشور شوند. و اقدام به سرمایه گذاری نمایند البته خرید می تواند امکان پس انداز سرمایه را برای فرد متفاضی خرید ملک در کانادا و خانواده فراهم می نماید. البته لازم به ذکر است قوانین در سراسر دنیا(در خصوص مالکیت افراد خارجی) برای خریداران خارجی که در کانادا ملک خریداری میکنند به تابعیت آنها ارتباطی ندارد. حتی شهروندان کانادا که بیشتر از یک سال است که در خاک کانادا حضور ندارند و در خارج از کانادا سکونت دارند آنها هم میتوانند در کانادا ملک خریداری نمایند. کانادا پذیرای همه افراد خارجی است که از سرتاسر دنیا میخواهند در کانادا ملک خریداری کنند هیچ محدودیتی برای آنها وجود ندارد و حتی به نوع ملکی که خریداری میکنند هم ندارد.

تسهیلات خرید خانه در کانادا با نام مورکیج یا وام دوم مسکن در کانادا:

در گفتار فوق دربارهی خرید ملک در کانادا تلاش کردیم تا حد توان اطلاعات جامعی، در باب تهیه ملک در کانادا در مطرح کنیم.  تا در صورت تمایل به خرید ملک در کانادا و یا اجاره خانه در کانادا بهترین تصمیم را اتخاذ نمایید. خرید خانه در کانادا،  برای مهاجران بسیار آسان است و گزینه ای مناسب برای افرادی که در طول زمان در کشور کانادا زندگی می کنند. کانادا دارای یک سیاست باز  برای مالکیت خارجی (اگر ما تابع یا مقیم کانادا نباشیم)ارائه داده  است که وام دوم مسکن (مورکیج) از جله آنها است. و دیگری قیمت مقرون به صرفه ملک است، به طور کلی  از محاسن خرید مسکن در کانادا قیمت  پایین تر آن از سایر مقاصد جهانی است. 

Mortgage یا وام دوم مسکن 

 اصطلاح عامیانه رهن ملک که در بین مشاورین املاک خیلی مرسوم است و زیاد شنیده می‌شود، در زبان انگلیسی به بصورت « Mortgag» نوشته می‌شود، که «مورگیج» تلفظ می‌شود. بطور کلی مشاورین املاک انگلیسی زبان به رهن املاک Mortgage می گویند. کلمه Mortgage در فارسی معادل‌های گرو، رهن، گرونامه و گرو گذاشتن را دارد. در کانادا به وام مسکن Mortgage میگویند. یعنی وامی که در مقابل آن ملکی ( که همان منزل خریداری شده است)، به گرو گذاشته شده است. این وام توسط بانک ها و یا مؤسسات مالی Financial Institutions  توسط افراد مورگیج بروکر برای متقاضی تهیه میشود. به طور کلی چون وام مسکن به ازای گرو گذاشتن یک ملک پرداخت می شود بانک ها و مؤسسات مالی Financial Institutions در چارچوب قوانین موجود،  نسبت به پرداخت این نوع وام ها تمایل نشان می دهند.

آیا فرد غیر کانادایی می تواند وام مسکن بگیرد؟

بله میتواند. به طور معمول یک فرد خارجی می تواند برای خرید مسکن تا ۶۵ درصد بهای مسکن را وام بگیرد. از آنجا که وام مسکن در ازای گرو گذاشتن مسکن نزد وام دهنده صادر میشود، خیلی از بانک ها در صورتی که حداقل ۳۵ درصد بهای مسکن توسط مشتری پرداخت شود از پرداخت الباقی به صورت وام ابا ندارند. با این حال نظر به آنکه اکثر افراد خارجی به طور معمول سابقه مالی و اعتباری Financial and Credit History در کانادا ندارند، این امر یک واسطه معتبر (نظیر شرکت های بین المللی متخصص در دریافت وام برای افراد خارجی) می طلبد. 


منبع:https://melk.ca/


دسته : ,
برچست ها :

d


تاریخ انتشار پست : 1398/10/17 بازدید : 94

df

دسته : ,
برچست ها :

آرکاافشان


تاریخ انتشار پست : 1398/10/14 بازدید : 88
دسته : ,
برچست ها :

سیناگستر


تاریخ انتشار پست : 1398/10/14 بازدید : 82
دسته : ,
برچست ها :

نرم افزار حسابداری قیاس


تاریخ انتشار پست : 1398/10/13 بازدید : 79


برای راحتی در کار حسابداری، نرم افزار های حسابداری متفاوتی تولید شده که کاربران بر اساس نیاز و کسب و کار خود یکی از آنها را برای امور مالی و حسابداری خود انتخاب می کنند.

 

حسابداران نیز مانند سایر شغلهای دیگر بدنبال نرم افزاری ساده و در عین حال کارآمد برای کسب و کار خود هستند، تهیه گزارشات حسابرسی، ثبت اسناد و اظهار نامه مالیاتی هر چند ساده به نظر می رسد ولی امری پیچیده است، از این رو نیاز به یک نرم افزار حسابداری که تمامی استاندارد های یک سیستم مالی در عین راحتی را داشته باشد دارند.

نرم افزار حسابداری قیاس برای کسب و کارهای کوچک و متوسط یک نرم افزار مالی و حسابداری مناسب، کارآمد و ساده است که تمامی نیاز های کاربران و مدیران، به یک نرم افزار حسابداری بازرگانی رفع می کند

 

از ابزار های موجود در نرم افزار حسابداری قیاس می توان به:

 کدینگ از قبل تعریف شده، سال مالی، ترازنامه ها و دفاتر مالیاتی، اظهار نامه مالیاتی، گزارشات تحلیلی و ... اشاره نمود که شما را در امر مدیریت و امور مالی کسب و کارتان همیاری خواهد کرد.

گروه نرم افزاری قیاس نرم افزار حسابداری تحت وب را نیز ارائه کرده است که یکی از ویژگی های این نرم افزار یکپارچگی در تمامی شعب کسب و کار شما می باشد، بدین صورت که گزارشات تمامی شعب شما بصورت یکپارچه و بر روی یک محیط در دسترس خواهد بود.

نرم افزار حسابداری تحت ویندوز فقط بر روی یک رایانه و در یک مکان قابلیت استفاده را دارد؛ اما شما با نرم افزار حسابداری تحت وب و نرم افزار حسابداری ابری علاوه بر تمامی امکانات نرم افزار حسابداری، بدون محدودیت و در هر زمان و مکان می توانید فقط با دسترسی به اینترنت بواسطه تمام مرورگرها به آن دسترسی داشته باشید؛ حتی اطلاعات نرم افزار مالی و حسابداری خود را با حسابرس تان به اشتراک بگذارید و به سادگی و آسانی به حسابهای خود حتی از راه دور رسیدگی کنید.

از ویژگی های نرم افزار حسابداری تحت وب می توان به موارد زیر اشاره کرد:

انعطاف پذیر و قابلیت انطباق پذیری در بسترهای مختلف(ویندوز، وب و موبایل)کاربری آسان و نیاز به آموزش کمتریکپارچگی با امکان ارتباط چندین شعبه به یکدیگر بواسطه اینترنت در یک بانک اطلاعاتیشما می توانید مناسب با کسب وکار و سلیقه خود طراحی نرم افزار حسابداری تحت وب خود را انتخاب کنید.بدون حد و مرز جغرافیاییدارا بودن فضای ابریمحیطی ایمن و قابل اعتمادمقرون به صرفه است.

 

نرم افزار حسابداری تحت وب قیاس اولین نرم افزار تحت وب کشور برای کسب و کارهای کوچک و متوسط می باشد . از محصولات دیگر گروه نرم افزاری قیاس می توان به نرم افزار انبار داری، نرم افزار حقوق و دستمزد، نرم افزار اتوماسیون اداری، نرم افزار حسابداری فروشگاهی، نرم افزار حسابداری تولیدی، نرم افزار حسابداری شرکتی ، نرم افزار حسابداری خدماتی، نرم افزار حسابداری خزانه داری و ... اشاره نمود.

در عین حال گروه نرم افزاری قیاس  نرم افزارهای رایگانی را حتی برای کاربران اندروید خود قرار داده است، که می توان نرم افزار حسابداری رایگان و نرم افزار فروشگاهی رایگان اندروید را نام برد.


از دیگر مزیتهای نرم افزار حسابداری قیاس:

امکان ارجاع دادن اسناد به سال مالی جدید و عملیات آخر سالصورتهای مالی و ارائه گزارشات تحلیلی از کلیه شعباتکنترل پروژه ها، مراکز هزینه و ایجاد ساختار تفصیلی شناورگزارشات بر اساس پروژه هامرور و مشاهده وضعیت حساب ها: مقایسه ماهانه، مرور ترکیبی، مرور پله ای و ....گزارشات کامل مالی: دفتر روزنامه ها و دفاتر مالیثبت اتوماتیک اسناد مالی از تمامی زیر سیستم هاصدور اسناد و تغییر ترتیب ساختار حساب هادارای محیطی کاربر پسند بدون احتیاح به آموزشامکان تعریف چند کاربر همزمان،امکان تهیه فایل پشتیبان از نرم افزارمرور وضعیت حساب ها همچون مرور ترکیبی، مرور پله ای، مرور ماهانه و مقایسه ایمدیریت چک های دریافتنی و پرداختنی با کاربری بسیار سادهاستفاده از فرمت های از پیش تعیین شده چک های بانکیپشتیبانی بصورت تیکتینگ، تماس تلفنی،حضوری

 

دسته : ,
برچست ها :

طرحواره درمانی چیست؟ طرح واره درمانی نوع جدید از روان‌درمانی است که برای کمک به کسانی طراحی شده، که دچار اختلالات شخصیتی‌اند و

 دریافته‌اند که قالب‌های دیگر روان‌درمانی برایشان کارساز نبوده استتمرکز طرحواره درمانی بیشتر روی درک آنچه موجودیت ما را برمی‌انگیزد است و

 می‌تواند به مسائلی از قبیل افسردگی، مشکلاتی در رابطه، و خودآگاهی عمومی کمک کند.

طرحواره درمانی چیست؟

دکتر جفری ای یانگ روانشناس آمریکایی، خالق طرحواره درمانی است و از در دهه ۱۹۸۰، شروع به آزمایش کردن مفاهیم آن کرده استاو در زمینه درمان شناختی آموزش دیده بود، اما دریافته بود چیزی که در آن آموزش دیده است، به درمان کسانی که افسردگی دارند کمک می‌کند؛ اما لزوما به درد کسانی که مشکلات مادام‌العمری  همانند اختلالات شخصیتی دارند نمی‌خوردلذا شروع کرد تا المان‌هایی همانند درمان روان‌شناختی، و نظریه وابستگی را در کارش بگنجاندبه این معنی که در عین این‌که روش‌های شناختی باعث می‌شدند بیماران او نوع روشی که انتخاب می‌کنند را تغییر دهند، هم‌چنین آن‌ها اکنون به دوران کودکی‌شان نگاه می‌کنند تا ببینند در وهله‌ی اول کجا به سمت الگوی خود مغلوبی گرایش پیدا کرده‌اندترکیب این‌ها کارساز واقع شد.

او سپس المان‌های درمان ژستالت را ادغام کرد، که این المان‌ها از درمان‌های روان‌شناختی و شناختی متمایزند.  این درمان، بیمار را فرای یک وضعیت منطقی می‌برد که در آن آن‌ها می‌توانند احساسات خود را برانگیزانند و آن احساساتی که در ناخودآگاهشان دفن شده را پردازش کنند، این کار با مجموعه روش‌هایی همانند تجسم، و یا صندلی کار” )صحبت با بخش دیگری از خودتان که فکر می‌کنید روبروی شما نشسته است) انجام شد.

طرحواره درمانی متوجه شد که بیماران درک می‌کنند چرا رفتار این‌چنینی دارند روان‌شناختیوابستگی)، بااحساساتشان رابطه برقرار می‌کنند و به یک حالت تسکین احساسی (ژستالتدست پیدا می‌کنند، از یادگیری روش‌هایی کاربردی نیز بهره می‌برند تا در آینده انتخاب‌های بهتری داشته باشند(شناختی)

چه تفاوتی بین طرحواره درمانی و درمان جامع وجود دارد؟

شاید یک نفر فکر کند که کار با یک درمانگر جامع فرقی با طرحواره درمانی نداشته باشد – کسی که در گونه‌های متفاوت روان‌شناختی آموزش دیده است و در طول جلسات، بسته به اینکه حس می‌کند بیمارش به چه چیزی نیاز دارد و از چه چیزی بیشتر نفع می‌برد، آموزش‌هایش را پیاده می‌کنداما طرحواره درمانی بیشتر سیستماتیک استدرحالی‌که یک پزشک جامع از رویکرد « الله‌بختکی» استفاده می‌کنند، طرحواره درمانی دارای یک مدل مشخص است.  روش‌های متفاوتی دارد و آن‌ها را به ترتیبی به کار می‌برد که موثر واقع شوند.

طرحواره ها چه هستند؟

در هسته طرحواره درمانی، این ایده وجود دارد که همه ما دارای سبک‌های معینی در زندگی هستیم، الگوهایی داریم که از دوران بچگی‌مان آن‌ها را توسعه داده‌ایم و در کل زندگی‌مان تکرارشان کرده‌ایم، مگر اینکه از آن‌ها آگاه شویم و تصمیم به تغییرشان بگیریمبه این‌ها طرحواره می‌گویند، و به‌اصطلاح ساده‌تر می‌توان به آن‌ها نام «تله‌های زندگی» را اختصاص داد.

برای مثال شما ممکن است در یک طرحواره ی متارکه زندگی کنیداگر این یک تله از زندگی باشد، مدام نگران این خواهید بود که هرکسی نزدیک شما می‌شود، به دلیلی شما را ترک خواهد کردشاید  اگر شریکتان با کسی که نمی‌شناسید حرف بزند، و یا دیر به خانه بیاید، مدام واکنش‌های بیخود و غیرمنطقی داشته باشیدو یا شاید در هر رابطه‌ای که هستید خرابکاری کنید؛ در عوض سریع خود را متقاعد کنید آن‌ها مناسب شما نیستند؛ و درحالی‌که خودتان می‌دانید ممکن است آن‌ها با شما قطع رابطه کنند، شما اول آن‌ها را ترک کنیداین طرحواره به زمانی برمی‌گردد که پدر یا مادر شما، شما را ترک کرده و یا به عنوان فرزند شما را انکارکرده‌اند، حال این ترک می‌تواند کامل باشد و یا می‌تواند عدم توجه کافی به شما باشدیک مثال دیگر طرحواره ازخودگذشتگی استبه این معنی که شما نیازها و خواسته‌های خودتان را نادیده می‌گیرید تا نیازهای دیگران را برآورده کنیدتنها به این دلیل که نمی‌توانید ببینید بقیه رنج می‌کشند، و یا حس می‌کنید آن‌ها ضعیف‌اند و به شما نیاز دارنداگر شما مراقب افراد نیازمند نباشید، از احساس گناه بسیار زیادی رنج خواهید بردشاید تنها زمانی که نتوانستید مراقب دیگران باشید زمانی باشد که مریض بوده‌اید، یعنی مریضی تنها راهی ست که می‌توانید در این زمینه به خودتان استراحت دهیدبا نگاه به دوران بچگی‌تان، این طرحواره زمانی شکل گرفته که شما والدینی داشته‌اید که اغلب مریض و افسرده بوده‌اند و شما باید از آن‌ها مراقبت می‌کرده‌اید و یا شخصیت ضعیفی داشته‌اند و بسیار متکی به شما بوده‌اند۱۸ نوع از این تله‌های زندگی هست که طرحواره درمانی، آن‌ها را شناسایی کرده و با آن‌ها کارکرده است، و درمانگر طرحواره شما نیز در این لیست جست‌وجو می‌کند تا به شما کمک کندآنچه را که با آن در حال کشمکش هستید بیابید.

طرحواره ها نوعی مکانیزم مقابله هستند – این طرحواره ها به دلیل این‌که نیازهای احساسی ما در کودکی برآورده نشده است به وجود می‌آیند، لذا ما این طرحواره ها را ایجاد کرده‌ایم تا به شما کمک کنیم مشکلتان حل شوددر حقیقت هر طرحواره نشان‌دهنده‌ی یک نیاز برآورده نشده استیک طرحواره ی متارکه(رهاشدگی)، یک نیاز برآورده نشده از احساس امنیت و مراقبت است.

درک طرحواره ها یا تله‌های زندگی بدین معنی است که شما نه‌تنها الگوهای وجودی خودتان را درک کنید، بلکه می‌توانید درک و ترحم خودتان را برای آن‌هایی که دوروبرتان هستند نیز توسعه دهید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در این باره و دریافت مشاوره روانشناسی به سایت یاوریان مراجعه کنید

دسته : ,
برچست ها :
تمامی حقوق برای نویسنده محفوظ میباشد